Beneško baročno kiparstvo v Ljubljani

Avtor: Matej Klemenčič
Ob tristoti obletnici rojstva Francesca Robbe, beneškega kiparja, ki je večji del svojega življenja preživel v Ljubljani je izšla monografija Francesco Robba in beneško baročno kiparstvo v Ljubljani. Po poldrugem desetletju je bil zato pravi čas za temeljito prenovo knjige, saj v resnici trenutno ni publikacije, ki bi bralcu – ljubitelju ali strokovnjaku – na enem mestu predstavila stanje novejših raziskav. Monografija je dopolnjena z nekaterimi novimi ugotovitvami, opremljena z natančnejšimi biografskimi predstavitvami kiparjev, ki so delovali v Ljubljani ali pa so na Kranjsko pošiljali svoja dela. Knjiga je v PDF obliki dostopna tukaj.

Leto izida: 2013

Tip vezave: Elektronska izdaja

Zbirka: Historia artis

07. 05. 2024