British Society and Culture: from a Slovene Perspective

Avtor: David Limon

Glavni namen knjige je bralce seznaniti s sodobno družbo in kulturo v Veliki Britaniji. Avtor želi tudi izzvati pogoste stereotipe v zvezi z Veliko Britanijo in narediti primerjave s slovensko kulturno sfero. Poleg tega knjiga študente in prevajalce seznanja z jezikom, povezanim z različnimi vidiki britanskega življenja, institucijami in kulturo. Knjiga se dotika naslednjih vidikov britanskega življenja in kulture: razlike med štirimi narodi; vprašanje angleške identitete; družbena zgodovina 20. stoletja; večkulturna Britanija; politični in pravni sistem, šolstvo; vloga religije; mediji, šport in kultura; družbene razmere in vsakodnevno življenje. Vsako poglavje se konča z vprašanji, ki spodbujajo nadaljnje razmišljanje, na koncu knjige pa so predlogi za dodatno branje. Druga izdaja.

Leto izida: 2016

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

23. 02. 2024