Izbrane teme iz razvojnopsihološke diagnostike

Avtor: Maja Zupančič, Matija Svetina

Monografija predstavlja nadaljevanje knjige z naslovom Uvod v razvojnopsihološko diagnostiko, ki je izšla v letu 2012. Avtorja v pričujočem delu predstavljata in kritično ocenjujeta psihodiagnostične pripomočke za ocenjevanje različnih razvojnih procesov in sprememb (npr. ustvarjalnosti, poklicnih interesov, psihološkega osamosvajanja na prehodu v odraslost, družinskega okolja ter problematiko ocenjevanja psiholoških sprememb pri starostnikih). Izpostaviti velja, da sta avtorja sama vodila ali sodelovala pri nastajanju nekaterih preizkusov (npr. Test osamosvajanja na prehodu v odraslost) kot tudi pri priredbi nekaterih tujih pripomočkov, predstavljenih v knjigi (npr. Indeks prilagoditvenih strategij). Knjiga, ki prinaša nova spoznanja na področju razvojnopsihološke diagnostike, je namenjena širokemu spektru bralcev, tako psihologom kot tudi drugim strokovnjakom, ki pri svojem delu sodelujejo s psihologi pri obravnavi otrok, mladostnikov ali starostnikov.

Leto izida: 2013

Zbirka: Razprave FF

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024