Pandemija COVID-19 v Aziji: tradicionalni humanizmi, moderna odtujenost in retorike sodobnih ideologij (Slavnostni zbornik ob 25. obletnici ustanovitve Oddelka za azijske študije na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani)

Urednik: Jana S. Rošker

Pričujoči zbornik je torej nastal tudi kot odziv članov in članic Programske skupine Azijski jeziki in kulture Oddelka za azijske študije na pandemijo covida-19, ki je leta 2020 preplavila svet. Ta pandemija nam je močneje in nazorneje kot kdaj koli poprej pokazala, kako tesno smo v današnjem svetu vsi ljudje povezani. Največji problemi, ki pestijo človeštvo, so naši skupni problemi, zato jih lahko rešujemo samo skupaj in ne več v ozkih zamejenostih posamičnih držav ali geopolitičnih regij.

Leto izida: 2021

Zbirka: Studia Humanitatis Asiatica

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

23. 02. 2024