Sedemdeset let poučevanja poljskega jezika v Ljubljani

Urednik:
Maria Wtorkowska, Maria Waclawek, Lidija Rezoničnik

Znanstvena monografija v uvodnem delu povzema prispevek Rozke Štefan in Nika Ježa k razvoju polonistike v Sloveniji. Nato v treh tematskih sklopih predstavlja najnovejše raziskave s področja literarne vede, prevodoslovja in jezikoslovja, povezane s polonistiko, hkrati pa tudi z Nikom Ježom, ki v letu 2018 praznuje svoj življenjski jubilej. Njegovi sodelavci, prijatelji in študentje, slavisti in polonisti z domače fakultete ter sorodnih ustanov s Poljske, iz Avstrije in z Madžarske so za monografijo prispevali triindvajset člankov. Tematska širina objavljenih prispevkov predstavlja tudi širino profesorjevih zanimanj in poklicnega delovanj, ki jo je dosegel z dolgoletnim zavzetim delom na področju polonistike in drugje.

Leto izida: 2018

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-06-0114-2

Zbirka: Slavica Slovenica

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani
03. 09. 2020
26. 08. 2020
Oddelek za arheologijo
26. 08. 2020

© Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Vse pravice pridržane.

Iščem ...