Slovanski jeziki iz preteklosti v prihodnost

Urednik: Vojko Gorjanc

Monografija predstavlja del dogajanja v slovanskem svetu zadnjih dveh desetletij, ko se je tudi jezikovna situacija v vseh slovanskih državah bistveno spremenila. Umešča ga v zgodovinski kontekst in hkrati predvideva nadaljnji razvoj. Monografija nima ambicije predstaviti jezikovne situacije v slovanskem svetu v celoti, ampak nadgraditi obstoječe opise in v okviru Komisije za slovanske knjižne jezike pri Mednarodnem slavističnem komiteju začeti z njihovo sistematično predstavitvijo. Publikacija je del aktivnosti Komisije za slovanske knjižne jezike, ki je imela svoje letošnje delovno srečanje v Ljubljani. Za Mednarodni slavistični kongres v Minsku leta 2013 Komisija pripravlja pregled zakonodaje, povezane z jezikom, v vseh slovanskih državah, zato je precejšen del monografije posvečen prav zakonodajnim vidikom urejanja jezikovnih vprašanj.

Leto izida: 2012

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje