Stanonikov zbornik. Študije in eseji s področja literarnih in sorodnih ved

Urednik: Igor Maver

Knjiga prinaša še neobjavljeno znanstveno delo akademika prof. dr. Janeza Stanonika (1922-2014) s področja etimologije nekaterih slovenskih krajevnih imen rek kot del njegove še neobjavljene dediščine. Najobsežnejši tretji del obsega več kot deset izvirnih znanstvenih študij s področja angleške in ameriške književnosti in tudi jezikoslovnih razprav, od katerih so mnoge povezane s Slovenijo. Knjiga predstavlja pomemben nov znanstveni prispevek predvsem k angloameriški ter slovenski literarni vedi, splošnemu jezikoslovju, etimološkim študijam in tudi k slovenski dialektologiji. (prof. dr. Nada Šabec, Univerza v Mariboru)

Leto izida: 2016

Tip vezave: Trda vezava

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024