Cikel češkega in slovaškega filma v Slovanski knjižnici

V torek, 19. 10. 2021, ob 19.00 uri bo v Slovanski knjižnici v okviru Cikla češkega in slovaškega filma predvajan češki film Adelheid. Slovenske podnapise so pripravili študentje in absolventi programa Češki jezik in književnost na Oddelku za slavistiko Filozofske fakultete, ki so se udeležili prevajalskih delavnic podnaslavljanja.

Komorna psihološka drama režiserja Františka Vláčila Adelheid je bil prvi film, ki je na neideološki način predstavil dramatično in zapleteno dogajanje na češkem obmejnem območju tako imenovanih Sudetov v povojnem obdobju. Nastal je po kratki zgodbi prozaista Vladimírja Körnerja. Gre za melanholično baladno zgodbo o nezmožnosti medsebojnega razumevanja zaradi nacionalnih antagonizmov in resnične ali domnevne krivice.

Ogled filma je možen tudi po spletu preko platforme Vimeo. Ogled v dvorani ob upoštevanju pogojev PCT. Prijave na tel. št. 01 308 56 00 ali na e-naslovu slovanska@mklj.si.

19. 10. 2020

03. 09. 2020