Diskusija o avtorskih pravicah, umetni inteligenci, tveganjih in prihodnosti poklica prevajalca

Mednarodna zveza prevajalcev FIT (International Federation of Translators – Fédération internationale des traducteurs) letos praznuje mednarodni dan prevajanja (International Translation Day  –  ITD) pod geslom Prevajanje je umetnost, ki jo je vredno zaščititi.

FIT organizira v petek, 27. septembra 2024, ob 14. uri po slovenskem času javno diskusijo o avtorskih pravicah, umetni inteligenci, tveganjih in prihodnosti poklica prevajalca.

V razpravi bo sodeloval tudi slovenski znanstvenik, akademik prof. dr. Ivan Bratko, Slovenska akademija znanosti in umetnosti, Univerza v Ljubljani, pionir umetne inteligence v Sloveniji in širše v svetu. Ostali govorci so:

• Cristina Valentini – vodja enote za terminologijo, Svetovna organizacija za intelektualno lastnino (WIPO),

• Tex Texin – svetovalec za tehnološke arhitekture, celostne digitalne strategije in internacionalizacijo, Translation Commons,

• Marie Diur – nekdanja vodja oddelka za tolmačenje pri Združenih narodih, Ženeva.

Na webinar se lahko prijavite tukaj:

Vabilo

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor