Gostovanje dr. Romana Polácha s Filozofske fakultete Univerze v Ostravi (Češka)

Oddelek za slavistiko Filozofske fakultete vabi na predavanji dr. Romana Polácha z Oddelka za češko književnost in literarno vedo Filozofske fakultete Univerze v Ostravi. V ponedeljek, 15. 5. 2023, ob 12.10 (učilnica 3-Tobačna) bo imel predavanje z naslovom Dekadenca, književnost in svet konca 19. stoletja, v četrtek, 18. 5. 2023, ob 13.00 (učilnica 3-Tobačna) pa bo sledilo predavanje Književnost in kultura regije Ostrave po letu 1989. Predavanji bosta v češčini, četrtkovo predavanje bo pospremil slovenski izroček.

V torek, 16. 5., ob 16. uri bo nagrajeni pesnik in avtor več zbirk Roman Polách predstavil svojo poezijo v Vodnikovi domačiji Center (Stritarjeva 7, Ljubljana). Sledil bo pogovor z avtorjem o sodobni češki poeziji. Pesmi je v slovenščino prevedel študent češkega jezika in književnosti Filozofske fakultete Oskar Šubic, ki bo literarno popoldne tudi moderiral.

Vabljeni!

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor