Konferenca Jezikovne tehnologije in digitalna humanistika

Zaradi pandemije covida-19 bo letošnja konferenca Jezikovne tehnologije in digitalna humanistika potekala v virtualni obliki. Konferenca je za vse udeležence brezplačna, je pa zaradi lažje organizacije obvezna prijava. Zbornik konference in posnetki predstavitev sprejetih prispevkov bodo objavljeni vnaprej, med konferenco pa bodo v okolju Zoom organizirali moderirane tematske diskusije v živo. 24. in 25. septembra 2020 se bosta tako predstavila dva vabljena predavatelja iz tujine ter avtorji 21 rednih in petih študentskih prispevkov, ki so jih uvrstili v štiri tematske sklope: Jezikovne in govorne tehnologijeJezikovni viriKorpusna analiza in Digitalna humanistika in pedagogika. V sklopu konference bodo priredili tudi panel Razvoj slovenščine v digitalnem okolju, ob zaključku nagradili najboljši študentski prispevek, po konferenci pa sledi še redni letni občni zbor Slovenskega društva za jezikovne tehnologije.

Urnik konference

ponedeljek, 19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani
četrtek, 03. 09. 2020
Oddelek za arheologijo
sreda, 26. 08. 2020

© Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Vse pravice pridržane.

Iščem ...