Lingvistični krožek Filozofske fakultete v Ljubljani vabi na 1249. sestanek, ki bo v ponedeljek, 27. maja 2024, ob 18. uri v predavalnici 325 v 3. nadstropju Filozofske fakultete. Na temo Kratek oris korejskega jezika – ob izidu monografije Uvod v korejski jezik in korejsko jezikoslovje bosta predavala prof. dr. Andrej Bekeš in asist. Eva Vučkovič (Oddelek za azijske študije, Filozofska fakulteta, Univerza v Ljubljani).

V predavanju bosta na kratko predstavila glavne značilnosti korejskega jezika – od geneze, razvoja pisave, sociolingvističnih vidikov, glasoslovja, morfologije in skladnje do nekaterih besediloslovnih vidikov.

Povezava do monografije

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor