Marija Švedova: Ciklus predavanj o ukrajinščini in ukrajinskem referenčnem korpusu

Oddelek za slavistiko Filozofske fakultete vabi na gostujoči predavanji dr. Marije Švedove (Univerza v Jeni, Državna univerza Lvovkska Politehnika v Lvovu), ki bo imela ciklus predavanj o ukrajinščini.

Prvo predavanje z naslovom Українська мова: основні фонетичні та граматичні риси / Osnovne fonetične in slovnične značilnosti ukrajinščine bo v sredo, 24. 5. 2023, ob 10.30 v predavalnici 4.

Drugo predavanje z naslovom Великий референтний корпус української мови: склад, структура та особливості укладання / Veliki referenčni korpus ukrajinščine: sestava, struktura in razvoj bo v petek, 26. 5. 2023, ob 8.50 v predavalnici 209C. Predavanji bosta v ukrajinščini.

Dr. Marija Švedova je raziskovalka na Univerzi v Jeni in izredna profesorica na Državni univerzi Lvovska Politihnika v Lvovu. Dr. Švedova je glavna koordinatorka projekta Splošni regionalno označeni korpus ukrajinščine (GRAK).