Ogenj, ki je zajel Evropo: Narodni dom v Trstu (1920–2020)

Vabljeni na predavanje, podčrtano z monografijo Ogenj, ki je zajel Evropo: Narodni dom v Trstu (1920–2020). Dogodek bo potekal v petek, 24. 2. 2023, ob 9.30 v predavalnici 102 Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete.

Predavatelja Borut Klabjan (Znanstveno-raziskovalno središče Koper) in Gorazd Bajc (Oddelek za zgodovino Filozofske fakultete Univerze v Mariboru) bosta iz svoje študije o notoričnem požigu Narodnega doma poustvarila vznemirljivo historiografsko opazovališče, ki ne obravnava le zgodovine »stavbe sredi Trsta«, ampak odslikava daljnosežne družbeno-politične okoliščine turbulentnega 20. stoletja.

V  prepričljivi interpretaciji družbeno-gospodarskega in kulturnega razvoja Trsta s širšo okolico se jasno kristalizirajo oblikovanja različnih kolektivnih identitet, prav tako pa se iz nje razprostira kompleksna spominska krajina, ki jo močno določajo ne le spominjanje, ampak tudi pozaba in razne mitske vsebine.

Predavatelja bosta z veseljem odgovarjala na vaša vprašanja.

Dogodek bo povezovala Urška Strle.

Na voljo bo tudi knjiga po znižani ceni.

19. 10. 2020

03. 09. 2020