Predstavitev učbenika za nemško skladnjo: Syntaktisches Minimum

Lingvistični krožek Filozofske fakultete v Ljubljani vabi na 1251. sestanek, ki bo v ponedeljek, 7. oktobra 2024, ob 18:00 v predavalnici 325 v 3. nadstropju Filozofske fakultete. Na temo Predstavitev učbenika za nemško skladnjo: Syntaktisches MinimumPredavali bodo predavali: prof. dr. Stojan Bračič, asist. dr. Darko Čuden, doc. dr. Tanja Škerlavaj.

Syntaktisches Minimum je priročnik, namenjen študentkam in študentom germanistike pri predmetu nemška skladnja. Od slovnice Gerharda Helbiga ter Joachima Busche ter nekaterih drugih nemških slovnic, na katere se naslanja, se razlikuje v tem, da skuša slovnične probleme prikazati na čim bolj nazoren način. Pri tem upošteva tudi, da ciljna publika nima kompetenc maternih govorcev oz. govork. Vendar učbenika v izhodišču nismo zastavili kontrastivno. Opozarja tudi na preplet skladnje z drugimi jezikovnimi ravninami.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor