Kompleti treh knjig, vsak po 15 evrov – v Knjigarni Filozofske fakultete

Knjige imajo velik čar za tiste, ki znajo izbirati. V tednu od 7. 2. do 11. 2. 2022 smo v Knjigarni Filozofske fakultete za vas pripravili komplete treh knjig, ki so izšle pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete. Cena kompleta je 15 evrov. Če vam naš izbor ni všeč, si komplet lahko sestavite po svoje. Pomembno je le, da pri kompletu, ki ga boste izbrali, obdržite prvo knjigo, drugi dve knjigi pa lahko poljubno zamenjate z drugimi ali tretjimi knjigami po vrsti iz ostalih kompletov.

Veseli bomo vašega obiska v naši knjigarni, ki je odprta od ponedeljka do petka, od 9. do 16. ure, razen v torek, 8. 2., ko bomo kulturo udejanjali od doma.

Knjige lahko ves teden naročate tudi na daljavo. Pišite nam na e-naslov: knjigarna@ff.uni-lj.si in k naročilu pripišite svoj naslov. Stroški pošiljanja znašajo 3,40 evrov, pa čeprav vas bo morda zaneslo in boste naročili dva ali več kompletov.

Izbirate lahko med naslednjimi kompleti knjig:

I. [FILOZOFIJA]

Jan Ciglenečki, Franci Zore, Nena Bobovnik, Egiptovsko puščavništvo

Maja Malec, Olga Markič (ur.), Misli svetlobe in senc: razprave o filozofskem delu Marka Uršiča

Marko Uršič (ur.), Pozabljena generacija filozofov

II. [FILOZOFIJA]

Tomo Virk, Trojka s Filozofske: spisi o Vebru, Bartolu in Jugu

Lev Kreft, Estetikov atelje: od modernizma k sodobni umetnosti

Franci Zore, Iz zgodovine antične grške filozofije

III. [MUZIKOLOGIJA]

Matjaž Barbo, Razumeti glasbo: igra zaznave in spoznanja

Katarina Bogunović Hočevar, Odsevi in obličja glasbene govorice Janka Ravnika

Matjaž Barbo, Pomen v glasbi in glasba v pomenu

IV. [KLASIČNA FILOLOGIJA]

Ajshil, Peržani; Vklenjeni Prometej

Nada Grošelj (ur.), Milan Grošelj: izbrani spisi

Marko Marinčič, Carmina docta: Katul in nova poezija

V. [PRIMERJALNA KNJIŽEVNOST IN LITERARNA TEORIJA]

Tomo Virk, Pod Prešernovo glavo

Igor Žunkovič, Evolucija in literatura: literarni darvinizem v precepu literarne vede

Paolo Fabbri, Semiotski obrat

VI. [PRIMERJALNA KNJIŽEVNOST IN LITERARNA TEORIJA]

Brian Boyd, O izvoru zgodb: Evolucija, mišljenje in fikcija

Janko Kos, Ideologi in oporečniki

Seta Knop (ur.), Dušan Pirjevec: slovenska kultura in literarna veda

VII. [SLAVISTIKA, SLOVENISTIKA]

Lidija Rezoničnik, Seweryn Kuśmierczyk, Mojstrovine poljske književnosti: Faraon, Svatba, Mati Ivana Angelska

Blaž Podlesnik (ur.), Pismenost in kultura kijevske Rusije

Mateja Pezdirc Bartol, Navzkrižja svetov: študije o slovenski dramatiki

VIII. [SOCIOLOGIJA, FILOZOFIJA]

Darko Štrajn, idr. (ur.), 1968: čas upora, upanja in domišljije : zgodbe študentskega gibanja 1964–1974

Rudi Rizman, Družba in politika v času retrotopije: teme iz politične sociologije

Thorstein Veblen, Teorija brezdelnega razreda

IX. [PSIHOLOGIJA]

Eva Boštjančič, Katarina Babnik (ur.), Prostovoljstvo v Sloveniji: psihološki pogledi in raziskave

Maja Zupančič, Melita Puklek Levpušček (ur.), Prehod v odraslost: sodobni trendi

Boštjan Bajec, Eva Boštjančič, Sara Tement, Človek, delo in organizacija: pregled psiholoških področij in perspektiv

X. [PEDAGOGIKA]

Petra Gregorčič Mrvar, idr., Šolska svetovalna služba: stanje in perspektive

Katarina Podbevšek, Nina Žavbi (ur.), Govor v pedagoški praksi

Petra Gregorčič Mrvar, idr., Skupnost in šola: vrata se odpirajo v obe smeri

27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)
20. 03. 2024

Predavanje švedske veleposlanice in otvoritev razstave Švedski glasbeni trenutki

veleposlanica Švedske v Sloveniji Nj. Eks. Diana Madunic se je srečala z dekanjo fakultete prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar.