Koronsko praznično leto Slovencev

Birma v času koronavirusa, Dobova; 10. 10. 2020, avtorica: Zdenka Lah.  Fotografija prikazuje obred birme, kjer udeleženci nosijo maske, družine sedijo skupaj vsaka v svoji klopi, med njimi pa je ena klop prosta zaradi vzdrževanja varnostne razdalje.

Birma v času koronavirusa, Dobova; 10. 10. 2020, avtorica: Zdenka Lah. Fotografija prikazuje obred birme, kjer udeleženci nosijo maske, družine sedijo skupaj vsaka v svoji klopi, med njimi pa je ena klop prosta zaradi vzdrževanja varnostne razdalje.

V sklopu vaj pri predmetu Etnologija Slovenije 3 študentke in študenti Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete spremljajo in raziskujejo, kako so koronavirusna epidemija in z njo povezani ukrepi v preteklem letu zaznamovali praznovanja in praznike. V sodelovanju z oddelčnim dokumentalistom, Andražem Magajno, zbrano gradivo sproti arhivirajo ter tako soustvarjajo zbirko Koronsko praznično leto Slovencev. Zbirko sproti dopolnjujejo, vso gradivo pa je prosto dostopno in si ga lahko ogledate na tej povezavi.

Vabljeni, da zbirko soustvarjate tudi vi. Fotografije in ostalo gradivo lahko posredujete na andraz.magajna@ff.uni-lj.si, ter pripišete naslednje podatke (naslov, avtorstvo, datum nastanka, kraj nastanka, ključne besede oz. kratek opis).

22. 04. 2021

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

14. 04. 2021

Izjava za javnost: Svoboda je glagol

Svoboda je glagol (foto: Nika Ilić)
12. 04. 2021

Spletna stran Filozofske fakultete prejela nagradi Netko 2021

Spletna stran Filozofske fakultete je prejela dve nagradi Netko 2021.