Obisk madžarskega veleposlanika

Filozofsko fakulteto je v sredo, 3. 2. 2022, obiskal madžarski veleposlanik nj. ekselenca Andor Ferenc Dávid v spremstvu direktorice Madžarskega kulturnega centra – Lisztovega instituta Bíborke Molnár-Gábor in lektorja za madžarski jezik Tamása Kruszlicsa. Z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar so se pogovarjali o možnostih sofinanciranja uvedbe prvostopenjskega študija madžarskega jezika s prevajanjem, ki ga pripravljata Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje in Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete. Posebej so izpostavil potrebe po prevajalcih in tolmačih z madžarščino, ki kljub dejstvu, da je madžarščina jezik sosednje države in da so v obeh državah jezikovne manjšine, še vedno ostajajo velike.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)