Obisk veleposlanika Kraljevine Nizozemske

V ponedeljek, 13. 3. 2023, je Filozofsko fakulteto obiskal veleposlanik Kraljevine Nizozemske, Nj. Eks. Johan Verboom. Sprejela ga je dekanja prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar v družbi prodekanje izr. prof. dr. Irene Samide in doc. dr. Anite Srebnik, vodje lektorata za nizozemski jezik in kulturo na Oddelku za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko. Srečanja se je udeležil tudi gostujoči profesor Drs. Marc le Clercq, ki bo med 13. in 15. marcem izvedel ciklus predavanj o Nizozemski.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja