Okrogla miza Jugoslavija: poslednje poglavje 1980—1991

Središče za javno zgodovino in Oddelek za zgodovino FF UL sta organizirala okroglo mizo z naslovom Jugoslavija: poslednje poglavje 1980—1991. Okrogla miza je bila povezana s predstavitvijo knjige z enakim naslovom, ki je izšla konec leta 2021.

V pogovoru, ki ga je vodil Bojan Balkovec, so sodelovali: Sonja Biserko (Helsinški odbor za človekove pravice v Srbiji), Tvrtko Jakovina (Filozofska Fakulteta, Univerza v Zagrebu), Husnija Kamberović (Filozofska Fakulteta, Univerza v Sarajevu), Dubravka Stojanović (Filozofska Fakulteta, Univerza v Beogradu), Božo Repe (Filozofska Fakulteta, Univerza v Ljubljani) in Marko Zajc (Inštitut za novejšo zgodovino).

V pogovoru smo se dotaknili zanimivih tem iz notranje jugoslovanske politike, njene zunanje politike, medrepubliških odnosov, političnega ustroja federacija in vloge intelektualcev.

26. 02. 2024

Zahvala in hvalnica Matjažu Kmeclu

Prof. dr. Matjaž Kmecl (foto: Miran Hladnik, Wikipedija)
20. 02. 2024