Predstavitev knjige Na obzorju novega

V sredo, 14. 12. 2022, je Oddelek za zgodovino v Modri sobi Filozofske fakultete pripravil predstavitev knjige Na obzorju novega: območje severnega Jadrana ter vzhodnoalpski in balkansko-podonavski prostor v obdobju pozne antike in zgodnjega srednjega veka: posvečeno Rajku Bratožu ob njegovi sedemdesetletnici, ki sta jo uredila Alenka Cedilnik in Milan Lovenjak, izšla pa je pri Založbi Univerze v Ljubljani. Ker je knjiga nastala ob pomembnem jubileju akademika in zaslužnega profesorja Rajka Bratoža, je bil dogodek namenjen tudi proslavitvi profesorjevega jubileja. Navzoče sta pozdravili dekanja Filozofske fakultete, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, in predstojnica Oddelka za zgodovino, doc. dr. Irena Selišnik. Urednika sta nato kratko orisala delo profesorja Bratoža in vsebino nove knjige. Sledil je pogovor študentov zgodovine s slavljencem, ki nas je popeljal med bogate izkušnje profesorja Bratoža na pedagoškem in raziskovalnem področju. Celoten dogodek je v duhu praznovanja jubileja in predprazničnega časa zaključil klepet ob sladkem prigrizku.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar