Slovanski fokus – osredotočeni na slovansko književnost

V okviru cikla izobraževalnih dogodkov Slovanski fokus, ki poteka v MKL Slovanski knjižnici, so v torek, 14. 9. 2021, o zahodnoslovanskih književnostih spregovorili strokovnjaki in predavatelji oddelkov za slavistiko in slovenistiko Filozofske fakultete. Književnosti Češke, Poljske in Slovaške so predstavili v kontekstu slovenskega literarnega prostora ter izpostavili najimenitnejša dela slovanskih avtoric in avtorjev, ki suvereno sooblikujejo pokrajino evropske in svetovne literarne tradicije.

Posnetke predavanj si lahko ogledate na spletni strani MKL Slovanske knjižnice.

Dogodek je bil v prvi vrsti namenjen knjižničarjem – informatorjem splošnih knjižnic, knjižničarjem srednješolskih knjižnic, hkrati pa je tudi odprt za vso zainteresirano splošno javnost (uporabnike knjižnic). Nastal je v sodelovanju z Oddelkom za slavistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, Društvom slovenskih književnih prevajalcev in KUD Police Dubove.

Vrstno bogati travniki in živina v slovenskih Alpah v zadnjih 500 letih

03. 10. 2022

Sprejem za tuje študentke in študente na izmenjavi

Srečanje z bruckami in bruci na Filozofski fakulteti in Univerzi v Ljubljani