Srečanje filozofskih fakultet

Sodelujoče športne ekipe

19. 5. 2023 je Filozofska fakulteta gostila športno srečanje filozofskih fakultet Univerze v Ljubljani, Univerze v Mariboru in Univerze v Zagrebu. Študenti so se pomerili v nogometu, študentke v odbojki, zaposleni pa v košarki. V duhu poštenega športnega boja je vsaka od fakultet osvojila prvo mesto v eni od disciplin; Mariborčani so slavili v nogometu, Zagrebčani v košarki, naše študentke pa so bile najboljše v odbojki. Čestitamo!

Ob športnem dogajanju so se srečala tudi vodstva vseh treh filozofskih fakultet ter strokovni sodelavci in sodelavke, ki so izmenjali izkušnje in začrtali nadaljnje skupno sodelovanje. Naslednje srečanje bo gostil Zagreb v okviru praznovanja 150-letnice moderne Filozofske fakultete.

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik