Strokovna ekskurzija študentov južne slavistike in slovenistike v Medžimurje

Udeleženci ekskurzije v Medžimurje

Na Oddelku za slavistiko Filozofske fakultete so se 20. in 21. 4. 2023 s študenti južnoslovanskih študijev in slovenistike podali na strokovno ekskurzijo v Medžimurje. Raziskovali so bogato zgodovino Varaždina in Čakovca ter vladarskih družin Drašković in Zrinski. Obiskali so srednješolce, ki se v Čakovcu učijo slovenščine kot tujega jezika, in se na Pedagoški fakulteti pogovarjali s pisateljem Kristianom Novakom. Posebno doživetje pa je bilo prisluhniti Amiri Medunjanin in njeni izvedbi sevdalink.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar