Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu

V prvem tednu maja bo na Oddelku za klasično filologijo gostovala prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu. Imela bo naslednja predavanja, posvečena poeziji novogrškega pesnika Konstantinosa Kavafisa (1863–1933):

v sredo, 8. 5., ob 9.40 v učilnici 02: Από τον Μάκμπεθ του Σαίξπηρ στον Τέμεθο του Καβάφη (predavanja bodo v grščini)

v četrtek, 9. 5., ob 15.30 v učilnici 04: Cavafy's construction of poetic personae: 'Julian in Nicomedia' and repetition as complementarity (predavanja bodo v angleščini)

v petek, 10. 5., ob 8.50 v učilnici 345: Από την πρώτη στην τελευταία γραφή: Ο 'Ίμενος' του Καβάφη (predavanja bodo v grščini)

Katerina Kostiou je profesorica za novogrško književnost na Oddelku za filologijo Univerze v Patrasu. Posveča se teoriji satire, ironije in humorja, vprašanjem identitete v novogrški poeziji, pa tudi tujejezični moderni poeziji in z njo povezanim prevajalskim vprašanjem. O pesniku Konstantinosu Kafavisu je pred nedavnim (2022) izdala monografijo …Ως όνομα ψιλόν pri atenski založbi Nefeli.

Vljudno vabljeni.

Oddelek za arheologijo

AR1 Arheologije sveta – 1. del izpita: Odpoved izpitnega roka z dne 1. 7. 2024

Oddelek za muzikologijo