II. nagradni natečaj za najboljše (študentsko) raziskovalno delo s področja darovanja organov in tkiv za namen zdravljenja

Z veseljem vas obveščamo, da Zavod RS za presaditve organov in tkiv Slovenija-transplant v letu 2022 razpisuje II. nagradni natečaj za najboljše raziskovalno delo s področja donorske medicine oz. darovanja organov in tkiv za namen zdravljenja. K prijavi vabimo študente in študentke medicinskih, zdravstvenih, naravoslovnih, družboslovnih in humanističnih ved.

Namen natečaja je spodbujanje (interdisciplinarnega) raziskovanja in razvoja donorske dejavnosti ter prenos novega znanja in inovacij v prakso. Nagradni sklad razpisa je 1.500 €, nagrajene bodo tri najboljše raziskovalne naloge.

Zmagovalke lanskoletnega natečaja in utemeljitve izbora nagrajenih nalog lahko preberete v objavi v reviji Isis, maj (5)2022: 74-5. Vse podrobnosti o prednostnih temah, kriterijih za ocenjevanje in načinu prijave na nagradni raziskovalni natečaj najdete v prilogi. Besedilo razpisa je objavljeno tudi na spletni strani Slovenija-transplanta (https://www.slovenija-transplant.si/za-medije.php).

Vse zainteresirane vabimo k prijavam. Razpis je odprt do 30. decembra 2022.

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav izbirnih predmetov

Začetek pedagoškega procesa na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Sprejem brucev in bruck na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Sprememba GU Adriana Mezeg