Mikrofon podnebju: znanje in kompetence za komuniciranje podnebnih sprememb

Spoštovani,

CIPRA Slovenija skupaj z Oddelkom za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani organizira mednarodni raziskovalni študentski tabor: Mikrofon podnebju: znanje in kompetence za komuniciranje podnebnih sprememb.

V zadnjih letih se vse intenzivneje soočamo s posledicami podnebne krize. Prehod v podnebno nevtralno družbo je izziv in obenem tudi priložnost za ustvarjanje boljše prihodnosti za vse. Mlade želimo opolnomočiti in pripraviti na prihajajoče izzive, saj bodo kot bodoči odločevalci in strokovnjaki ustvarjali znanstveno, politično in družbeno podnebno pravično prihodnost.

Mlade bomo seznanili s podnebnimi vsebinami na področju prometa, kmetijstva, gospodarstva, oblikovanja podnebnih politik, razumevanja in komunikacije podnebnih sprememb ter evropskih finančnih mehanizmov.

Tabor je namenjen vsem študentom, ki želijo svoje znanje, zavedanje in komunikacijo podnebnih sprememb poglobiti in podpreti s kompetencami, potrebnimi za prehod v nizkoogljično družbo.

Tabor bo potekal od petka, 22. 10. 2021 do nedelje, 24. 10. 2021 na Filozofski fakulteti (Aškerčeva 2, Ljubljana).

Prostih je še zadnjih nekaj mest, prijave preko spletnega obrazca: https://forms.gle/MRJr1EzUSSBE5ceo8

Dogodek je v celoti brezplačen, vključena je tudi možnost prenočevanja v Ljubljani.

Več informacij in program tabora se nahaja v vabilu v priponki in na spletni strani.

Vljudno vabljeni!

Sprememba GU Ana Cergol Paradiž

Objava 1. razpisa programa Interreg ALPSKI PROSTOR 2021 - 2027

Razpis Erasmus+ 2022