Znanstvenoraziskovalni inštitut

Napoved razpisa MSCA

Obveščamo vas, da smo prejeli informacijo glede napovedi razpisa MSCA, v okviru katerega bo mogoče zaprositi za štipendijo za obdobje od najmanj 6 mesecev do največ 2 let. Razpis za prijavo s podrobnimi informacijami o zahtevah za prijavo, upravičenosti, ocenjevanju in izbirnih merilih bo objavljen v mesecu septembru 2022.

Prijave bo potrebno vložiti s strani gostiteljske institucije v imenu raziskovalca(ev) iz Ukrajine. Do prijave bodo upravičeni:

• ukrajinski državljani ali osebe brez državljanstva ali državljani tretjih držav, ki niso državljani Ukrajine in so imele 24. februarja 2022 stalno prebivališče v Ukrajini;
  • so bili razseljeni 24. februarja 2022 ali pozneje ali so se pripravljeni izseliti iz Ukrajine;
  • so podoktorski raziskovalci (bodo imeli doktorski naziv ob začetka štipendiranja) ali doktorski kandidati (vpisani na doktorski študij na visokošolski instituciji v Ukrajini, ki omogoča pridobitev doktorata znanosti);
  • imajo jezikovno znanje, potrebno za uspešno izvajanje raziskovalnih dejavnosti na predvideni instituciji gostiteljici, kar potrdi institucija gostiteljica, ki je vložila prošnjo.

Želeli bi zbrati tudi informativne podatke glede interesa za prijavo na razpis. V kolikor ste zainteresirani za prijavo raziskovalcev na omenjeni razpis, vas vljudno prosimo za izpolnitev obrazca na povezavi.

Ko bomo prejeli več informacij v zvezi z razpisom, vas bomo o tem obvestili. Več informacij si lahko ogledate v priloženem dokumentu ter na tej spletni strani.

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav izbirnih predmetov

Začetek pedagoškega procesa na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Sprejem brucev in bruck na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

Sprememba GU Adriana Mezeg