Oddelek za umetnostno zgodovino

Poziv za oddajo prispevkov za revijo Fotoantika

Revija Fotoantika je namenjena objavi strokovnih prispevkov s področja teorije in zgodovine fotografije. Izhaja enkrat letno od leta 1979 in je večdisciplinarna. Izzide predvidoma v začetku junija (v času prireditve Fotoantika, ki jo organizira Društvo fotografov Slovenije). Tematsko je razdeljena na več vsebinskih sklopov z osrednjim tematskim sklopom o zgodovini (slovenske) fotografije. V njej so obravnavani tudi teoretični pogledi na fotografijo, delovanja ustanov, galerij in društev, neobjavljene in obujene fotoreportaže, prispevki o fotografski opremi, recenzije in intervjuji.

K prijavi prispevkov vabimo vse, ki vas zanima problematika zgodovine fotografije in fotografskih zapuščin. Prispevke bo pregledal uredniški odbor.

Prispevke sprejemamo najpozneje do 11. aprila 2023.

Več informacij je na voljo na naslednji povezavi: https://www.muzej-nz.si/si/muzej/1485.

Oddelek za arheologijo

Strokovna služba oddelka - zaprto 15. 4. 2024

Mednarodna pisarna, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Povabilo k udeležbi na poletni šoli »Igrivo vedenje« (od 25. do 27. junija 2024)