Oddelek za slavistiko

Predavanja prof. dr. Jana Malure z Oddelka za češko književnost in literarno vedo Filozofske fakultete Univerze v Ostravi

Vljudno vabimo na predavanja prof. dr. Jana Malure z Oddelka za češko književnost in literarno vedo Filozofske fakultete Univerze v Ostravi (Češka).

V ponedeljek, 9. 5. 2022, ob 13.00 (učilnica 4-Tobačna), bo predavanje »Uglasbena poezija in kantavtorji v sodobni češki kulturi«. V četrtek, 12. 5. 2022, sledita predavanji »Ostrava kot literarno mesto: raziskava literarnega prostora, literarna geografija in literarni turizem« ob 11.20 (učilnica 2-Tobačna) in »Prihod rodu Čehov in nastanek češkega naroda po najstarejših legendah, mitih in kronikah« ob 13.00 (učilnica 3-Tobačna). Predavanja bodo v češčini, četrtkovo predavanje ob 13. uri bo dopolnjeno s slovenskim izročkom.

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Delavnica: Reševanje kolesarskega infrastrukturnega izziva v urbanem območju

Oddelek za sociologijo

Knjižnica Oddelka za sociologijo