Projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah: zaključna konferenca

Spoštovani strokovni sodelavci na področju izobraževanja, urejevalci prometa in infrastrukture na občinah, strokovnjaki s področja vzgoje v prometu, strokovnjaki s področja prometa in ostali, ki vas zanima trajnostna mobilnost!

Vljudno vas vabimo na predstavitev zaključkov projekta Trajnostna mobilnost (TM) v vrtcih in OŠ, ki je potekal med 2018 in 2021. Vanj je bilo vključenih več kot 100.000 otrok in skoraj 6.000 vzgojiteljev in učiteljev po vsej Sloveniji. Več o tem, kako sta Beli zajček in kokoška Rozi spreminjala potovalne navade otrok, si lahko preberete tukaj.

Člani projektnega konzorcija ter predstavniki sodelujočih vrtcev in osnovnih šol bi z vami radi delili svoje izkušnje, dali priložnost izmenjavi dobrih praks in utrdili pridobljeno znanje. Za vas smo strnili izkušnje z igrama Beli zajček in Gremo peš s kokoško Rozi, analizirali pobude za izboljšave ob šolskih in vrtčevskih poteh in oblikovali predloge prenove učnih načrtov z vidika trajnostnega prometa.

Na delavničnem delu srečanja bomo iskali odgovore na vprašanja:
Kakšno podporo potrebujejo vrtci in šole pri vključevanju vsebin TM v svoje delo?
Kakšno podporo potrebujejo izobraževalne institucije od občin, ministrstev?
Kako lahko občine z izboljšanjem infrastrukture za pešce in kolesarje povečajo trajnostne prihode v šolo, vrtec?
Kako v prenovljene učne načrte vključiti čim več vsebin trajnostne mobilnosti?

Vabimo vas, da se nam pridružite na Dan brez avtomobila, v sredo, 22. septembra, na platformi Zoom. Družili se bomo med 9.30 in 13.30 uro (dnevni red v prilogi).

Naše druženje bo povezoval Jože Robežnik, ki bo poskrbel, da bo dogodek zabaven in sproščen.

Prijave na brezplačni zaključni dogodek sprejemamo do vključno 15. septembra na spletni povezavi: https://forms.gle/eHNuYbA2eNvTFY8P7. Število mest je omejeno.

Celotno vabilo in program dogodka.

Veselimo se srečanja z vami!

Konzorcij partnerjev

Sprememba GU Frančiška Lipovšek

Urnik – Poletni semester 2023/24

Knjižnica Oddelka za sociologijo (20. 3. 2024)