Oddelek za slavistiko

Seminar rusistov-filologov o podpori ruskega jezika v državah Balkana v Sankt Peterburgu

Zainteresiranim študentom posredujemo obvestilo, ki smo ga prejeli iz moskovskega veleposlaništva RS:

Državni inštitut za ruski jezik. A.S. Puškin s podporo Ministrstva za znanost in visoko šolstvo Ruske federacije izvaja natečajni izbor udeležencev Mladinskega seminarja rusistov-filologov o podpori ruskega jezika v državah Balkana.

Mladinski seminar bo potekal od 24. do 27. novembra v Sankt Peterburgu.

Udeležence seminarja čakajo delavnice o sodobnih metodah poučevanja ruskega kot tujega jezika in ruske književnosti, razprave o položaju ruskega jezika in književnosti, izobraževanju v ruskem jeziku v balkanskih državah, predstavitve najboljših praks na področju promocije ruskega jezika v tujini, predstavitve lastnih projektov  udeležencev na temo ruskega jezika in književnosti, izobraževanja v ruskem jeziku v balkanskih državah, strokovno svetovanje pri dokončanju projektov in različni kulturno-izobraževalni dogodki.

Seminarja se lahko udeležijo študenti filoloških fakultet, podiplomski študenti, mladi znanstveniki, profesorji, zaposleni rusisti, stari od 18 do 35 let, iz naslednjih držav: Albanija, Bolgarija, Bosna in Hercegovina, Grčija, Italija, Romunija, Severna Makedonija, Srbija, Slovenija, Turčija, Hrvaška, Črna gora. Na seminar so vabljeni tudi državljani Ruske federacije, ki živijo v teh državah.

Udeležba na seminarju je brezplačna. Vse stroške v zvezi z letom, nastanitvijo in prehrano krije organizator seminarja.

Prijave sprejemajo do 8. oktobra.

Finalisti bodo izbrani 15. oktobra, sam seminar bo potekal na Politehnični univerzi Peter Veliki v Sankt Peterburgu od 24. do 27. novembra 2021.

Lahko se prijavite na uradni spletni strani natečaja: http://balkans.pushkin.institute

Več informacij o natečajnem izboru in celoten seznam zahtev do projektov lahko najdete v Pravilniku: http://www.pushkin.institute/anons/Balkansky_seminar.pdf

Za vsa vprašanja se obrnite na: balkans@pushkin.institute

Knjižnica Oddelka za pedagogiko v petek, 19. 3. 2024