Sodelovanje Oddelka za geografijo v projektu Sustainaware

Januarja 2021 je Oddelek za geografijo UL FF začel sodelovati v projektu Sustainaware. Z metodami neformalnega izobraževanja želi projekt poučiti mlade v Srednji Evropi o podnebnih spremembah in načinih njihovega blaženja.

V okviru projekta bomo spodbujali »podnebno pismenost« med mladimi v Srednji Evropi ter pripravljali izobraževalna gradiva in vire o blaženju podnebnih sprememb. Med drugim bomo slovenskim razmeram prilagodili tudi kalkulator ekološkega odtisa, kar bo mladim omogočilo spoznavati njihove potrebe oziroma povpraševanje po virih okolja, se spoprijeti s potrošniškimi navadami in netrajnostne vzorce porabe preoblikovati v bolj trajnostne. Poleg tega bomo partnerji projekta izvedli več izobraževalnih dogodkov o podnebnih spremembah: osem spletnih seminarjev, poletno šolo o podnebnih spremembah ter mednarodni posvet mladih o trajnostnosti in podnebju. Vsi dogodki bodo udeležencem in deležnikom s področja trajnosti in podnebnih sprememb iz Srednje Evrope omogočali predstavitev in razpravo o rezultatih projekta. Z objavo posnetkov spletnih seminarjev pa želimo še povečati dostopnost teh izobraževalnih virov. Projekt posebej naslavlja mlade in razvija nov kompetenčni model za blaženje podnebnih sprememb in trajnostnost, ki ga bodo preizkusile in uporabljale mladinske nevladne organizacije na Madžarskem in v Sloveniji. Ker so neformalno izobraževanje in komunikacijski sistemi čedalje bolj pomembni, bo projekt za širjenje znanja uporabljal predvsem družbene medije.

Konzorcij partnerjev sestavljajo štiri organizacije; koordinator projekta je Inštitut za zdravje in okolje, v projektu pa poleg Oddelka za geografijo UL FF sodelujeta še nevladni organizaciji Mladinska zveza Brez izgovora Slovenija in CliMates.

Logotip projekta

Logotipi partnerjev

Knjižnica Oddelka za pedagogiko v petek, 19. 3. 2024

Knjižnica Oddelka za sociologijo v petek, 29. 3. 2024