Španija v prvi polovici 20. stoletja. Zgodovinski, družbeni in kulturni pogled

Narodna galerija vljudno vabi na predavanje

Španija v prvi polovici 20. stoletja. Zgodovinski, družbeni in kulturni pogled,

ki bo v četrtek, 16. novembra 2023, ob 18.00 v Avditoriju Narodne galerije.

Doc. dr. Alejandro Rodríguez Díaz del Real, lektor na Oddelku za romanske jezike in književnost na ljubljanski Filozofski fakulteti, nam bo predstavil čas, ki so ga v Španiji zaznamovali kraljevina Alfonza XIII., španska državljanska vojna in obdobje frankizma po njej, skupaj s kulturnimi ter družbenimi premenami tega turbulentnega obdobja. Po koncu predavanja sledi vodstvo po razstavi Umetnikov atelje. Iz fotografskih arhivov španskega Zavoda za kulturno dediščino s koordinatorko projekta, dr. Katro Meke, kjer bomo teme iz predavanja lahko spoznavali tudi ob fotografijah iz prve polovice 20. stoletja.

Predavanje in vodstvo po razstavi bosta v slovenskem jeziku.

Več o dogodku https://www.ng-slo.si/si/dogodki/predavanje-spanija-v-prvi-polovici-20-stoletja-zgodovinski-druzbeni-in-kulturni-pogled?id=5845

Vabilo

Oddelek za sociologijo