Testni dostop do Oxford Research Encyclopedias (do 17. 12. 2022)

ore

NUK je v sodelovanju s Pravno fakulteto pridobili testni dostop do Oxford Research Encyclopedias.

Oxford Research Encyclopedias vsebujejo celotna recenzirana besedila več kot 25 enciklopedij z različnih tematskih področij kot npr. znanosti o podnebju, komunikacij, kriminologije, ekonomije in financ, izobraževanja, okoljske znanosti, globalnega javnega zdravja, zgodovine, mednarodnih študij, jezikoslovja, literature, politike, psihologije, socialnega dela in drugih. V testnem obdobju sta dostopni:

• Oxford Research Encyclopedia of Criminology and Criminal Justice, ki vsebuje več sto recenziranih prispevkov s področja kazenskega prava in kriminologije. Prinaša aktualne, zanesljive in dostopne informacije. Vsebina, ki jo soustvarja mednarodna skupnost strokovnjakov, se redno dopolnjuje in posodablja. Dolžina prispevkov je omejena na 30 minut branja.
  • Oxford Research Encyclopedia of Literature, ki vsebuje več sto recenziranih prispevkov s področja književnosti in leposlovja. Prinaša aktualne, zanesljive in dostopne informacije. Vsebina, ki jo soustvarja mednarodna skupnost strokovnjakov, se redno dopolnjuje in posodablja. Dolžina prispevkov je omejena na 30 minut branja.

Testni dostop je omogočen do 17. 12. 2022 z lokacij UL, CTK, NIB in NUK; oddaljeni dostop je omogočen za študente in osebje UL, osebje CTK, NIB in NUK ter člane knjižnic UL, CTK, NIB in NUK.

Začetek obveznosti v letnem semestru 2022/23 (BlažR)

Oddelek za klasično filologijo

Urnik Tedna odprtih vrat predavalnic Filozofske fakultete

Oddelek za anglistiko in amerikanistiko