Oddelek za umetnostno zgodovino

Vabilo na predavanje dr. Janje Žagar z naslovom Podobe oblačil iz Bergantovega časa (Slovenski etnografski muzej).

Vljudno vabljeni na predavanje dr. Janje Žagar z naslovom Podobe oblačil iz Bergantovega časa (Slovenski etnografski muzej).

Brezplačno predavanje bo potekalo 11. maja 2021 preko spletne platforme zoom. Registrirajte se na povezavi.
Oblačila nosimo v več plasteh, kombiniramo jih v mnoge različice. Vsako oblačilo ima zgornjo, vidno, za okolico bolj komunikativno stran, in tisto spodaj, ki je očem skrita, a vpliva na telesno izkušnjo oblačila. In tu so še številni družbeno-kulturni, gospodarski in drugi dejavniki, ki lahko oblačilom dajejo ali vzamejo specifični pomen … Predavanje bo opozorilo na nekatere zanimive vidike oblačenja na primeru izbranega prostora in časa, ki jih zajemajo pojmi kot oblačilni in osebni videz, oblačilna moda in oblačilna kultura.

O dogodku tudi na FB:

https://www.facebook.com/events/1379805152382344?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22search%22%7D]%7D

Obvestila

Oddelek za zgodovino

Sprememba GU Alenka Cedilnik

Oddelek za geografijo

Zagovori magistrskih del (april 2025)

Oddelek za prevajalstvo

Sprememba GU Damjan Popič

Oddelek za romanske jezike in književnosti

Romanistična knjižnica med prazniki

Center za izobraževanje

Delavnica slovenskega pravopisa v akademskem okolju