Znanstvenoraziskovalni inštitut

Začetek javne razprave o predlogu Raziskovalne in inovacijske strategije Republike Slovenije 2021–2030

Obveščamo vas, da se je začela 30 dnevna javna razprava o predlogu Raziskovalne in inovacijske strategije Republike Slovenije 2021–2030.

Predlog je objavljen na spletnih straneh E-demokracija pod predpisi v pripravi.

Raziskovalna in inovacijska strategija Slovenije 2021–2030 (v nadaljevanju: RISS21–30) je ključni strateški dokument za področje raziskav in inovacij, ki bo osnova za oblikovanje politik, povezanih s področji družbenega in gospodarskega razvoja ter družbenimi izzivi. Temelji na izhodiščih in usmeritvah, ki jih je 20. januarja 2021 sprejel Svet za znanost in tehnologijo Republike Slovenije.

Javna razprava bo trajala do 4. avgusta 2021.

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav predmetov

Obvestilo za študentke in študente etnologije in kulturne antropologije

Prevajalnica 2021

Projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah: zaključna konferenca